PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 77 188
ocen
6,8 10 1 77188
7,6 22
oceny krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Moim pierwszym zetknięciem z serią było obejrzenie "Strasznego Filmu" z parodią "Krzyku".
Zachęciło to mnie do obejrzenia oryginalnego filmu... I co?
Pierwsza część pozytywnie mnie zaskoczyła w pierwszych 10 minutach. Później spodziewałem się równie lub jeszcze bardziej napiętej fabuły i wiele strachu, jednak okazało się ,że początek filmu był najstraszniejszy.
Największą grozą filmu jest bardzo udany motyw maski seryjnego mordercy. Fabuła skupia się raczej wokół nastolatków ( głównie nastolatek, które są najczęstszymi ofiarami zabójcy), ponadto scenariusz skupia się na dyskusjach, plotkach oraz przeżyciach głównych bohaterów, których znajomi są ofiarami mordercy.
Moim zdaniem "Krzyk" jest solidnym horrorem, który niestety bez motywu strasznej maski za wiele by nie zdziałał. Dodajmy naprawdę niezły scenariusz naszpikowany krwawymi akcjami.
Zalety :
+ Motyw maski mordercy,
+ Solidny scenariusz,

Wady:
- Z czasem film może się znudzić.
- Do profesjonalnego horroru trochę brakuje

Ocena : 6/10

ocenił(a) film na 9
mundic

jak to brakuje? Film jest na maksa profesjonalny!!! Pod każdym względem.

ocenił(a) film na 8
jasiu15

Każdy ma swoje zdanie. Dla mnie profesjonalny horror powinien być straszny, trzymajacy w napięciu, z dobra fabuła. I krzyk to w dużej Musze spełnia. Chodź mogło być lepiej.

ocenił(a) film na 8
mundic

Mierze*

ocenił(a) film na 8
mundic

po 1 to jest thriller a nie horror jak wszyscy twierdzą, albo jak kto woli slasher, wiec to nie jest film o duchach czy potworkach, zadaniem tego filmu jest trzymać w napięciu,

ocenił(a) film na 8
marcinsss89

Dlatego ocena 6/10 jest uzasadniona :film z jednej strony ciekawy , faktycznie potrafi trzymać w napięciu ; jednak z drugiej strony ( według mnie ) czasem nużący. Na szczęście te chwile nudy są przerywane jakąś niespodziewaną sceną ( nie chce tu spojlerować więc przykład pominę). Śmiem twierdzić ,że "dwójka" jest lepsza i bardziej wciąga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones