PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 77 188
ocen
6,8 10 1 77188
7,6 22
oceny krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Zawsze kiedy przychodzi mi oceniać film który ma już swoje lata, zadaję sobie pytanie: czy w
dzisiejszych czasach powstają produkcje lepsze od niego? I tu chyba dochodzę do samego
meritum moich rozważań, "Krzyk" ma u mnie zasłużoną mocną siódemkę jako ocenę - także i
dlatego, że w dzisiejszych czasach nie znajduję lepszych czy dużo lepszych propozycji w
kategorii horror, zwłaszcza gdy mowa o charakterystycznym podgatunku filmowym: slasher.
Jeden z ostatnich filmów kina grozy do którego powracam po latach z dużym sentymentem,
zwłaszcza do niezapomnianego klimatu szklanego ekranu pamiętnych lat 90. I tak jak w
przypadku innego hitowego symbolu tamtej epoki, tj. filmu "Koszmar minionego lata", także w
tym momencie zmuszony jestem napisać o tytule który bez wątpienia odcisnął trwały ślad w
historii światowej kinematografii: gdyby tylko XXI wiek przyniósł nam tyle dobrych filmów grozy
ile przyniósł schyłek XX wieku, byłym rozpromieniony.

ocenił(a) film na 10
poland7

takie filmy jak krzyk już nie powstają. tak jak muzyka z lat 90tych tak i filmy. trzeba do nich wracać, żeby przypominać sobie, że kiedyś było co oglądać i czego słuchać zanim chłam zalał rynek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones